Nilfgaardská tvrz

 

Letní larpové táboření v LF stylu. Cílem je vytvořit atmosféru vojenského tábora a život posádky.

Akce se uskuteční 20.-22. 7. 2018

Podrobná pravidla akce: zde

Místo konání je Fantasy vesnička Čisovice.

Účastnický poplatek je stanoven na 300kč. V něm je zahrnuto jídlo, které budete fasovat formou vojenských přídělů, a samozřejmě voda. Je nutné uhradit předem na účet: 670100-2212739500/6210. A to nejpozději do deseti dnů od obdržení emailu o potvrzení registrace. Přihlašování se uzavírá 10. července 2018.

Spaní bude ve vlastních (ovšem pouze historických) stanech. Kdo takový nemá nebo nebude moci přivézt nezoufejte, bude k dispozici dost míst v erárních stanech. Akce celkově bude klást vysoký důraz na roleplay (více v pravidlech) a vaši výstroj, která musí být funkční. Larpová část bude probíhat od pátečního večera do sobotního odpoledne. Poté bude následovat volná zábava.  Na klasické bojové vyžití dojde v rámci kekel turnaje(bude součástí hry), který se bude konat v pátek večer. Pro případný boj mimo tvrz budou platit speciální pravidla (opět více v samostatném dokumentu). Prosíme nevozte si kostýmy žádných známých postav ze světa Zaklínače, larp je o osudech obyčejných vojáků a civilistů.

Příběh:

V severní Cintře leží malá tvrz, kterou momentálně dostal do správy kapitán Moritz Cornell. Pevnůstka se nachází na křižovatce několika významných cest. Potkávají se zde oddíly z různých brigád a někdy se zdrží i na noc. To přináší své problémy. Vojáci jsou zverbováni z mnoha různých koutů říše a občas dochází ke střetu názorů. A není nic neobvyklého, že se diskuze mezi vojáky rychle vyostří. K dalším sporům dochází i s místními obyvateli, kteří se stále ještě nesmířili s obsazením Cintry Nilfgaardem. Navíc řeka Jaruga a na druhém břehu ležící Temerie není zas tak daleko. Temeřané, povzbuzeni podzimním nájezdem válečníků ze Skellige, vysílají občas přes řeku malé speciální jednotky, aby šířily zmatek či přepadávaly osamocené vojáky. Podaří se velitelům za této situace udržet pořádek a zajistit bezpečí?

Přihlásit se budete moci za čtyři různé brigády. Ty mají každá svou specifickou výzbroj, zbraně a celkovou úroveň. Proto přemýšlejte, do které z nich vaše postava nejvíce zapadne.

Cintra: Nová, teprve se formující brigáda, verbovaná z místních obyvatel a bývalých vojáků. Jejich výbava je poměrně jednoduchá, jsou zde převážně lehkooděnci, ze zbraní používají hlavně kopí. Ještě nemá svůj znak a proto používá obecný symbol Nilfgaardu, žluté(zlaté) slunce na černém poli.

Nazair: Pěší obrněná brigáda, specialisté na dobývaní měst a pevností. Skládá se jak ze zkušených a skvěle vybavených vojáků, tak i nováčků. Většina má ovšem ze zbroje alespoň kroužkovku nebo pření plech. Používají hlavně palcáty nebo tesáky v kombinaci s pavézami, případně dřevcové zbraně. Znakem je zlaté slunce na černém poli s modrou růží uprostřed.

Nausicaa: Elitní jízdní brigáda, jedna z nejstarších jednotek armády. Skládá se převážně z veteránů v těžkých zbrojích. Používají hlavně jezdecké pavézky a meče či bojová kladiva. Jejich znakem je bílá lebka na černém poli.

Vrihedd: Speciální jízdní brigáda složená z nelidí, převážně elfů. Jsou mezi nimi jak čerství rekruti z řad Scoiatel bez náznaku uniformity, tak veteráni kteří již převzali mnoho prvků Nilfgaardské výstroje. Používají především luky, jako poboční zbraně šavle a malé kulaté štítky. Znakem Jsou tři bílé(stříbrné) blesky na černém poli.

Akce bude náročnější na výbavu a budeme se snažit, aby nebylo nikde nic moderního. Proto velmi doporučujeme přivézt si následující:

Miska, lžíce, čutora na vodu, pohárek či jiná nádobka na pití. Lucernička se svící či jiné podobné svítidlo výhodou. Nebudeme vás tedy nutit spát na historickém slamníku, můžete mít spacák a karimatku, které ovšem přes den ve stanu zakryjete dekou.

Přihlašovací formulář: zde

Událost na FB: zde

Harmonogram akce již brzy.