Modré pruhy

Historie

Elitní komando, které vzniklo za druhé války s NIlfgaardem jako protiváha Scoiatel. Později se velmi osvědčili i jako úderná jednotka při obléhání měst a pevností. Nikdy se nejednalo o liniové vojáky, kteří by bojovali v pravidelné formaci. Vždy pracovali z úkryty, lstí a momentem překvapení. V polních bitvách občas fungují jako strategická záloha a provádějí výpady do týlu či na křídla nepřátelské formace.

 

Výstroj

Modré pruhy jsou elitní jednotka. Veškerá výstroj by měla být v co nejvyšší kvalitě, byť její základní prvky mohou být společné celé Temerské armádě včetně UZP. Dejte si záležet, aby vše vypadalo co nejvíce jako na předloze. Je velmi realistická a kouzlo této jednotky tkví ve vysoké uniformitě. Nevymýšlejte vlastní úpravy, vše je navrženo a poskládáno právě takto z jistých důvodů. Zejména tedy vychází z historie a klade důraz na funkčnost pro typy úkolů, jaké Pruhy obvykle plní. Jedná se o údernou jednotku používanou zejména v městské zástavbě a při útoku na opevnění. V otevřeném terénu jde o přepadové komando, nikoli o prvoliniovou formaci. Tomu odpovídá výběr zbraní a zbroje. Musí zajistit dostatečnou ochranu a přitom co nejméně omezovat smysly a pohyb. Jelikož střílí z kuše a bojují dlouhým mečem, mají pouze kožené rukavice a terčíkem chráněné lokty. Naopak plnoplátová předloktí suplují štít, ramena a kolena se hodí v zápase a při častém zaklekávání. Samozřejmě zbroj bez kvalitně zhotovené prošívanice a nohavic fungovat nebude. A tak to jde dál až ke spodním  vrstvám. Už při šití košile musíte mít na paměti, aby vám seděla odpovídajícím způsobem a tedy neomezovala pohyb. Dejte si záležet na každém kousku, stavte Pruhy od základů a raději pomaleji, ale kvalitně. Každá nedokonalost se zde velmi silně projeví.

Počítejte s tím, že toto je finančně i časově náročná jednotka na zpodobnění. Dotaženo do detailů, měli byste na to mít i odpovídající fyzičku. Pokud se tomu nechcete věnovat naplno, dělejte raději UZP, nebo ozbrojence. Pokud začnete u obyčejné pěchoty kvalitněji, dá se to použít jako základ pro Pruhy (spodní oblečení a prošívanici mají v podstatě stejnou). U Pruhů už ovšem není prostor pro výrazné nedotaženosti a zkratky.