O projektu

Představou našeho projektu je co nejvěrnější realizace  vojáků i civilistů z her Zaklínač 2 a 3, a také z Gwintových karet. Zde se objeví inspirace, fotky a texty popisující výstroj vojáků ze všech velkých království a říší.

Zakládáme si na tom, aby byly kostýmy funkční, logické a praktické v reálném světě, i když si pořád zachovají krásu a pestrost fantasy. Nejde nám tedy o Cosplay. Ten má za cíl vytvořit kostým co nejpřesněji dle předlohy i za použití všech dostupných moderních technik a materiálů. Je to tedy jiný styl přístupu, který ovšem rozhodně má své místo, krásu a uplatnění. My chceme k věci přistupovat formou „rekonstrukce“. Koncepty či screenshoty ze hry jsou pro nás iluminacemi či obrazy. Na jejich základě chceme vytvářet co nejpřesnější podobu, ovšem funkční v reálném světě. To znamená mít zbroje bez plastových náhražek, eliminovat nefunkční oděvy a šizení výrobních postupů. Výsledek se může od předlohy i mírně lišit, pokud je to z důvodu funkčnosti.

Dle našeho názoru lze k fantasy přistoupit mnoha různými způsoby. Ty nejčastější by se zřejmě daly shrnout do jakýchsi třech kategorií. LF (living fantasy), HF (high fantasy) a BF (basic fantasy).


LF: Pojem “Living fantasy” definuje vzetí si jasné předlohy a jejího funkčního převedení do reality. V našem případě to jsou koncepty a textury ze hry Zaklínač 2 a 3, a Gwintové karty. Je to v podstatě takový Reenactorský přístup. Bereme hru jako iluminace či obrazy a snažíme se je, pomocí zkušeností z “Living history”, interpretovat. Nutností ovšem je, brát si pouze zrealizovatelné předlohy. Zbroje ze světů, které vytvářejí téměř jiné zákonitosti fyziky či anatomie tento přístup není možný. LF je tedy naším vysněným cílem.

HF: Světy kde působí silná magie, věci bývají až přehnané a pokud by nebyly vyrobeny z náhražkových materiálů tak reálně nenositelné. Zbroje z Warcraftu či podobných světů v reálu funkční neuděláte, neboť i lidé mají třeba v tomto světě jinou anatomii, než je naše. Takovéto světy by se dle našeho daly shrnout do pojmu “High fantasy”. To má jistě svůj prostor i krásu. Ovšem u nás bychom takovéto věci, tvořené většinou z jekoru či plastu, vidět nechtěli.

BF: Pro začátek bychom na akcích chtěli vídat zejména výbavu, jež by se dala shrnout pod pojmem “Basic fantasy”. Jde o oděvy a výstroj jednoduché na výrobu a levné na pořízení. Nemají vyloženě definovaný svět a jsou tedy veskrze neutrální a univerzální. Jejich společným jmenovatelem je snaha o naprostou absenci moderních věcí. Velkým propagátorem tohoto stylu je například Yshara. Velmi doporučuji projít třeba její inspiromaty k B5A.  Z nich můžete zcela vycházet, stačí je barevně přizpůsobit království, za které chcete jet. Dokumenty které se budou objevovat na těchto stránkách se ovšem již nebudou zabývat tímto BF, neboť je velmi dobře zpracováno od jiných autorů. Budou popisovat náš dlouhodobý cíl vytvoření LF.